Kŕčové žily, dutá žila, hemoroidy - rovnaký základ

 

 

Trápia vás kŕčové žily, či hemoroidy? Prečo sa v tehotenstve objavujú častejšie?

 

 


 

Kŕčové žily a hemoroidy

 

Pľúcnik lekársky je vzácna bylinka, pochádza z oblastí Zabajkalska a Ďalekého východu, kde rastie na suchých, kamenistých a štrkovitých svahoch, kam po väčšinu dňa svieti slnko. V týchto oblastiach tiež bývala hojne využívaná v ľudovom liečiteľstve.

So svojím silným protizápalovým účinkom patrí k 50 základným bylinám používaným v tradičnej čínskej medicíne a je populárna aj v tibetskej medicíne.

Obnovuje tkanivo a bunky pečene, má antioxidačný účinok, dáva do poriadku tráviaci systém, výrazne znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, lieči hnačky.

Je dokázané, že Šišiak bajkalský má schopnosť liečiť a obnoviť kĺbovú chrupavku, je vhodný pri liečbe artritídy a taktiež pri liečbe zápalov spôsobených usadzovaním kryštálikov kyseliny močovej.

Šišiak bajkalský a jeho použitie vo fytoterapii je veľmi široké.

Šišiak bajkalský sa používa ako prostriedok znižujúci krvný tlak pri hypertenzii a hladinu cholesterolu v krvi. Pôsobí tiež ako sedatívum pri funkčných poruchách nervovej sústavy, pri nespavosti a podráždenosti.

 

  • ochrana a regerácia pečene
  • normalizuje krvný tlak, odstraňuje arytmiu 
  • silné antivírusové a antibakteriálne účinky
  • prirodzene tlmí alergie
  • zlepšuje psychický stav, náladu 
  • obnovuje imunitu
  • vhodný po chemoterapii, ožarovaní
  • reguluje hladinu cholesterolu v krvi
  • pozitívne pôsobí aj pri nespavosti

 

ANTI-HISTAMINIKUM, ANTIBAKTERIÁLNY, PROTIVÍRUSOVÝ

Šišiak dokáže stimulovať imunitný systém, je výborným prírodným anti-histaminikom - má anti-alergické účinky, je vhodný na liečbu symptómov sennej nádchy.

Jeho antivírusová a antibakteriálna aktivita je výnimočne veľká, Šišiak inhibuje aj vírus HIV, chrípkové vírusy, baktérie Staphylococcus aureus, Corynebacterium diphtheriae, Pseudomonas aeruginosa, Streptococcus pneumoniaea, Neisseria meningitidis, Candida albicans a mnoho ďalších.

 

OBSAHUJE

K najdôležitejším látkam obsiahnutých v šišiaku Bajkalskom patria flavonoidy, steroidné saponíny, triesloviny, glykozid scutellarin, živice, minerálne látky a organické kyseliny, ktoré sú predpokladom jeho liečivých vlastností. Už v tradičnej čínskej medicíne slúžil ako prostriedok na zastavenie krvácania a na zníženie vysokého krvného tlaku. V súčasnej dobe je hojne využívaný ako účinné antireumatikum, predovšetkým však na liečbu chorôb nervového pôvodu. Napomáha lepšiemu spánku a pôsobí na celkové upokojenie mysle, čo už samo o sebe napovedá, že bude aj vhodným prostriedkom na regeneráciu z prepracovania alebo na zmiernenie depresií.

 

Jeho antioxidačné účinky sú tiež značné a niekoľkonásobne prekonáva nám známe vitamíny A, C, E. Vedci zistili, že obsiahnutý baikalin dokonca zabraňuje proliferácii už vzniknutých nádorov. Účinný je najmä proti nádorom prostaty, kože a rakovine prsníka, menej už proti nádorom hrubého čreva, kde jeho schopnosť je značne závislá na type bunky, z ktorej nádor vznikol.

 

BRONCHITÍDA, ASTMA, DÝCHACIE CESTY, DEPRESIA


Bylina má antiseptické účinky, užíva sa pri infekciách horných ciest dýchacích, pri bronchitídach a astme, pôsobí proti zápalom a znižuje horúčku.

Šišiak má  výrazné ochranné účinky na pečeň. Pri jeho užívaní sa pečeň nielen čistí, ale aj regeneruje, čím sa zlepšuje jej činnosť. Šišiak normalizuje krvný tlak, preto je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy s krvným tlakom. Látky obsiahnuté v šišiaku výrazne chránia srdce a srdcovo-cievny systém. Tlmia arytmiu a srdcovú fibriláciu, odstraňujú búšenie srdca nervového pôvodu. Pozitívne ovplyvňuje vnútorné krvácanie a krvácanie z nosa.

Bylina sa tiež používa ako sedatívum pri funkčných poruchách nervovej sústavy ako sú nespavosť, stres, úzkosť, depresia, nervové zrútenie, duševné vyčerpanie, bolesti hlavy, bolesti v oblasti srdca, šumenie v hlave.

Pomáha obnoviť imunitné bunky po chemoterapii a ožarovaní najmä u pacientov s karcinómom pľúc. Podporuje krvotvorbu, posilňuje kostnú dreň, je výborný ako podporná liečba pri  onkologických ochoreniach.

 

 

 

Lenka - Poradenstvo na - info@femio.sk alebo  www.facebook.com/femio.sk

--------------------------------------------------------------------------

Zdroje:

https://www.femio.sk